Péče o naše látky

Správnou péčí o látky, které jste zakoupili u nás, zajistíte jejich dlouhou životnost a prodloužíte radost z nošení ušitých věcí: 

Perte v programu Jemné prádlo na maximálně 30 stupňů. Před praním oblečení otočte do rubu. Dejte pozor, ať se ve stejné várce praní nenachází žádné předměty, které by vaše prádlo mohly mechanicky poškodit. Nepoužívejte aviváž. Místo aviváže doporučujeme před mácháním přidat malé množství octa - prospěje barvám látky.

Používejte vhodné prací prostředky. Vyvarujte se použití pracích prostředků s bělidly. Nenávratně tím poškodíte své látky, barvy budou působit opraně a nevýrazně. 

Jako bělidla fungují například tyto látky: 

TAED (Tetraacetylethylendiamin) - aktivátor perkarbonátu sodného, tedy aktivátor bělení. Poznáte ho kromě jiného jako drobné barevné částečky v jinak bílém pracím prášku. Již při 40stupňové teplotě uvolňuje peroxid. 

EDTA (kyselina ethylendiamintetraoctová) - využivá se v pracích a mycích prostředcích k odstraňování tvrdosti vody, ale také například v papírenském průmyslu k bělení papíru. Při praní odstraňuje látky, které snižují účinnost praní. 

Nesušte v sušičce. Třením látek při sušení dochází k výraznému poškození vláken a vaše látky už po prvním praní nebudou vypadat hezky - bílé chloupky z rubové strany vylezou na povrch látky.

Žehlete na střední stupeň po rubové straně.