Kdo je OliVe

Děkujeme, že jste zavítali do našeho e-shopu. Najdete zde designové látky a galanterii za férové ceny.  Pokud vás zajímá, kdo za firmou Látky OliVe stojí, rády se vám kousek poodkryjeme. 

Původní firma OliVe design vznikla na jaře roku 2020. Zakladatelkou byla Oli sama a firma sídlila v Německu, v místě kde Oli již skoro 15 let s rodinou žije. 

"Šití jsem propadla před asi 10 lety. První moje šicí pokusy se ale datují už do dávné minulosti - do doby, kdy jsem ještě chodila do školy. Moje maminka hodně šila, obšívala nejen nás, ale i známé a širší rodinu. Kovový šicí stroj s různým vybavením u nás tenkrát bydlel v kuchyni jako stálý inventář jídelního stolu. Pamatuji si, jak mne to už jako malou fascinovalo, ale neměla jsem vytrvalost k tomu, abych se opravdu naučila šít. Vždy jsem s něčím začala, ale protože jsem od přírody pedantka a perfekcionistka, více jsem párala než šila, a po nějaké době bez znatelného výsledku mne to přestalo bavit a raději jsem šla s kamarádkami běhat ven. A tak jsem se vlastně raději věnovala jiným tvůrčím činnostem, které šly tvořit rychleji a výsledky byly viditelné hned, například malování. Až po mnoha letech jsem šití znovuobjevila. Když jsem čekala našeho třetího syna, našila jsem si těhotenské a kojící oblečení, kterého v mé velikosti byl za rozumné peníze nedostatek, a poté, kromě jiného, jsem připravila kompletní výbavičku pro naše čerstvě narozené miminko. Zavinovačky, povlečení, nebesa na postýlku, mantinely.... a přešlo to do komplet vytuněného šatníku našeho malého Adama. Tolik oblečení, jako měl on, zcela jistě nemá žádné jiné miminko."

Každý, kdo šije, tak ví, jak malý krůček je od šití k zálibě v nakupování látek. A pro kreativní povahu je to zase jen kousek k touze po tvorbě vlastních látek.

Firma si prošla prvními pokusy s velkoobchody, digitálním tiskem a různými eshopovými krabicovými platformami. Přišly úspěchy, ale i neúspěchy. Jen díky našim oddaným zákazníkům a jejich podpoře jsme každou situaci zvládli a mohli se rozvíjet dále.

Zásadní firemní zlom přišel v roce 2023, kdy začala vypomáhat Lenka. I když jsme v úzkém příbuzenském vztahu (snacha - tchýně), nikdy nás vzhledem ke vzdálenosti mezi námi nenapadlo, že bychom mohly jakkoliv spojit své záliby a síly. Až jednou, více méně náhodou, a myslím, že ani jedna z nás tenkrát netušila, jak zlomový okamžik to pro nás obě bude. Lenka se velmi rychle zapracovala a objevila látky jako svoji novou vášeň. Sice zatím nešije, ale šicí stroj i overlock už čekají v její nové malé pracovně, a určitě už dlouho odolávat nedokáže. 

Přibývající množství objednávek z Čech a Slovenska nás přivedlo na myšlenku, přesunout zázemí a expedici obchodu do Čech. Nezůstalo jen u myšlenky, s těžkými porodními bolestmi se nám podařilo vše přestěhovat za plného provozu o více než 700km do nového skladu. Od ledna 2024 funguje nové zázemí eshopu v Krkonoších, v Žacléři. Bylo to zatím naše nejlepší rozhodnutí. 

Nově jsme si rozdělily pracovní povinnosti:

Lenka miluje připravovat zásilky zákazníků, stříhá a balí každou látku s láskyplnou péčí a často se nad jednotlivými balíčky rozplývá radostí, jak krásně si zákaznice látky sladily. Lenka je sluníčko naší firmy, všechny přicházející problémy zvládá s humorem a úsměvem a nic ji nezarazí. Dokáže zařídit i nemožné. 

Oli se více (vyladěně ke své povaze) věnuje kreativnímu chaosu eshopu - designování, výběru a tisku látek, ale i těm ostatním věcem, které s šitím a látkami nemají tolik společného, nicméně k podnikání patří - brandingu, marketingu a vzdělávání se v oblasti managementu a firemních financí. 

Velmi nás těší všechny ohlasy našich zákazníků. Ty pozitivní, které nám každý den dokáží vykouzlit úsměv na tváři a radost. Ty negativní, které sice nemáme rády, ale jsme si vědomy toho, že nás posouvají dále. 

Snažíme se být co nejblíže našim zákaznicím a řídíme se mottem: "nic není nemožné".